pn.-pt. 8.00 - 16.00
tel.: +48 793 678 711, tel.: +48 695 933 337
e-mail: biuro@sg-glass.pl

5 sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni dzięki szklanym elementom

przedpokój z szafą wnękową z lustrem

Szklane elementy w aranżacji wnętrz to coraz bardziej popularny trend, który pozwala na optyczne powiększenie przestrzeni. Ich zastosowanie sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przestronne, jasne i nowoczesne.

Szklane drzwi i ścianki działowe

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na optyczne powiększenie przestrzeni są szklane drzwi i ścianki działowe. Ich zastosowanie pozwala na lepsze doświetlenie pomieszczeń, a także sprawia, że wnętrza wydają się bardziej otwarte. Szklane drzwi mogą być zarówno przesuwne, jak i uchylne, co daje możliwość dopasowania ich do indywidualnych potrzeb użytkowników. 

Lustra jako element dekoracyjny

Lustra to kolejny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Ich odpowiednie rozmieszczenie może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawać się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości. Warto zainwestować w duże lustra, które można zawiesić na ścianie lub oprzeć o nią. Wykonujemy lustra na wymiar w Otwocku, które dopasowujemy do potrzeb naszych klientów.

Szklane meble

Meble wykonane ze szkła to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą optycznie powiększyć przestrzeń w swoim domu czy mieszkaniu. Szklane stoły, regały czy szafki sprawiają, że wnętrza stają się bardziej przestronne i nowoczesne. Warto jednak pamiętać, że szklane meble mogą być mniej praktyczne niż te wykonane z innych materiałów – są cięższe i mniej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Szklane półki i witryny

Szklane półki i witryny to kolejny sposób na optyczne powiększenie przestrzeni. Ich zastosowanie pozwala na eksponowanie przedmiotów dekoracyjnych, jednocześnie nie przytłaczając wnętrza. Szklane półki można zamontować na ścianach lub w niszach, co pozwoli zaoszczędzić miejsce na podłodze. Witryny ze szklanymi drzwiami to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą połączyć funkcję przechowywania z dekoracyjną.

Przezroczyste elementy dekoracyjne

Przezroczyste elementy dekoracyjne, takie jak wazony czy lampy ze szklanymi kloszami, również mogą przyczynić się do optycznego powiększenia przestrzeni. Ich zastosowanie sprawia, że wnętrza stają się bardziej lekkie i przestronne. Warto zwrócić uwagę na detale, takie jak szklane uchwyty drzwi – to właśnie one mogą nadać wnętrzu unikalnego charakteru.

Wróć do bloga