pn.-pt. 8.00 - 16.00
tel.: +48 793 678 711, tel.: +48 695 933 337
e-mail: biuro@sg-glass.pl

Czy balustrady szklane są bezpieczne?

szklana balustrada

To pytanie zadaje sobie wiele osób, zastanawiając się nad wyborem tego rodzaju rozwiązania w swoim domu czy biurze. W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat.

Bezpieczeństwo i trwałość balustrad szklanych

Balustrady szklane są wykonane ze specjalnego hartowanego lub laminowanego szkła, które cechuje się dużą wytrzymałością na uderzenia oraz zmiany temperatur. Dzięki temu są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy stłuczenia. Ponadto, w przypadku ewentualnego uszkodzenia, szkło hartowane rozsypuje się na małe kawałki o niewielkim ryzyku zranienia, podczas gdy szkło laminowane utrzymuje swoją strukturę dzięki warstwie folii między warstwami szkła. Warto również dodać, że balustrady szklane są montowane za pomocą solidnych uchwytów i mocowań, co dodatkowo zwiększa ich stabilność.

Normy i certyfikaty dotyczące balustrad szklanych

W Polsce obowiązują normy oraz certyfikaty dotyczące produkcji i montażu balustrad szklanych, które mają na celu zapewnienie ich bezpieczeństwa oraz jakości wykonania. Montujemy balustrady szklane w Siedlcach i spełniamy wymogi określone w normie PN-B 14250, która precyzuje m.in. rodzaje szkła do zastosowania, wymagania dotyczące konstrukcji, a także metody badań i oceny jakości. 

Estetyka i funkcjonalność balustrad szklanych

Szkło jest materiałem nowoczesnym, eleganckim i łatwym w utrzymaniu czystości. Balustrady szklane doskonale wpisują się w różnorodne aranżacje wnętrz, zarówno te minimalistyczne, jak i bardziej klasyczne. Dodatkowo, dzięki swojej przejrzystości, nie ograniczają przestrzeni oraz wpuszczają do pomieszczeń dużo naturalnego światła. Warto również wspomnieć o możliwości zastosowania różnych rodzajów szkła, takich jak mleczne czy barwione, co pozwala na jeszcze większe dopasowanie balustrad do indywidualnych potrzeb i gustów.

Wróć do bloga